Moja púť za trojdňovým tréningom o tvorbe podcastov sa začala o štvrtej ráno v Prahe. So zalepenými očami som sa vybrala na letisko, kde som mala nasadnúť do prvého lietadla – smer Frankfurt.
Vitajte v 21. storočí, kedy sa všetko rýchlo mení. A medzi tými všetkými zmenami prichádzajú aj tie, ktoré sú dôležité pre našu organizáciu.
Mrázik bol prdinom pre Nastenku, keď ju našiel samú v zime a v lese. Pridaj ruku k dielu a pomáhaj tam, kde je tvoja pomoc naozaj potrebná.
Dezinformácie a cancel culture - aj taký je dopad sociálnych sietí na psychiku. Ako sociálne siete vplývajú na naše názory, myšlienky a identitu?
Sára Slovinská je dobrovoľníčka. Študuje na umeleckej škole v Košiciach, robí zlatú úroveň DofE, učí sa po čínsky a jej višňou je grafický dizajn.
Aký je dopad sociálnych sietí na psychiku? Ako vplývajú na spoločnosť? Ako rozoznať, čo je skutočné a čo nie? A kde môžeš nájsť viac reality?
Syndróm vyhorenia sa dnes už radí medzi ochorenia. Je to stav, kedy strácame zmysel života.
Si festivalový typ, ktorý pochodil všetky staré - známe firmy a rád si vyskúšaš niečo nové? Ak patríš zároveň aj medzi umelecké duše, festival Tehláreň je práve pre teba!
Začiatkom júna som sa zúčastnil projektu Game Exchange v Estónsku. Téma tohto projektu bola používanie hier ako pomôcok pri vzdelávaní, alebo takzvaná škola hrou!
Niekedy je lepšie nemať očakávania, aby sme predišli sklamaniu. To však zvyčajne nie je ľahké. Tréning Move on ale všetky moje očakávania prekonal!
Ako zvládnuť učivo za čo najkratší čas? Prečítaj si náš článok a zistíš to! Prečítaj si náš tutoriál - 7 krokov k efektívnemu učeniu sa.
Prečítaj si rozhovor s Laurou Dimovou, o časopise HMOTA, Nádvorí Kampus aj o time-managmente.
Prečo Zemi pomáhať len jedenkrát za rok, a to len vo svojom okolí, keď to môžeme robiť kedykoľvek a kdekoľvek?
Ahoj, som Nat, tvoja osobná sprievodkyňa ECS svetom. Momentálne pol roka dobrovoľničím v slnečnom Janove, kde pomáham pri vzdelávaní detí.
Upon arrival at the venue of Don't eat your emotions Youth Exchange in Estonia, we felt more than comfortable...
Bee sa zúčastnila tréningu DigitUp, ktorý bol zameraný na zvýšenie digitálnych zručností a spoznanie nástrojov a metód pri dištačnom vzdelávaní.
Mnohí z nás roky snívajú o vlastnom bývaní. Samostatné bývanie ale obnáša mnoho nečakaných problémov. Našich 10 tipov ti ich pomôže vyriešiť.
Ako sa dostať na ESC projekt? Nájsť v sebe chuť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a potom len stráviť pár hodín za počítačom hľadaním projektu, ktorý fitne práve tvojej osobe.
Daniela Hadačová je súčasťou tímu EduEry. Vyštudovala FBI a v rozhovore nám prezradila niečo o živote introverta, rodinkárstve aj Exceli.
Sáru Popovičovú si pamätám z pohovoru do EduEry. Zistil som, že miluje fantasy a chová slimákov. Zvláštna úchylka na osemnásťročné dievča.
Témou mládežníckej výmeny Global Cotton From the Bottom v Litve bola udržateľnosť, životné prostredie a slow fashion.
Má náušnice a vtip na každú príležitosť - tak ju možno opísať v pár slovách. Lucia nám porozprávala o jej začiatkoch, skúsenostiach z marketingu a z Erasmu.
Stres je každodennou súčasťou našich životov. Častokrát je predstavovaný ako strašiak spoločnosti. Nakoľko je pre nás skutočne škodlivý? A ako sa so ním vysporiadať?
Paríž, Rím, Barcelona - mestá plné umenia, lásky, histórie a húfov turistov. Rozhodne majú svoje čaro, ale čo tak objaviť aj iné, nepopulárne krajiny Európy?
Sexizmus mnohí považujú za dávno neexistujúci, ale nie je to tk. Ako si počíname s jeho novou, nenápadnejšou formou? Spoznaj láskavý sexizmus.
Študentka Ema Ištvánfyová si už ako stredoškoláčka dokázala nájsť prácu v odbore. Ako sa jej to podarilo? Môže za to dobrovoľníctvo a DofE!
Medzinárodný Erasmus+ tréning Skills Reveal bol zameraný na podnikateľské zručnosti. Dnes by som vás rada previedla mojou cestou na projekte.
Slovensko je plné neobyčajných miest a krás. Okrem bohatej prírody a nezabudnuteľných výhľadov sa za mnohými z nich skrýva aj história, povesti a legendy.
Nevedomosť častejšie ako poznanie plodí sebavedomie. Charles Darwin Píše sa rok 1995. McArthur Wheeler, nijako viditeľne nemaskovaný, vchádza do budovy Pittsburskej banky so zámerom
Mareenu tvoria ľudia usilujúci sa spájať Slovákov a migrantov. Nielen, že tvoria pre prisťahovalcov útočisko, ale prispievajú aj k rôznorodosti a tolerancií.
Ako ti mentoring pomôže osobnostne a kariérne rásť? S termínmi mentor a mentee sa stretávame čoraz častejšie. Ale čo to znamená a aké sú výhody mentoringu?
Mnohí z nás si už preskákali oštarou menom susedia. Dnes je však Svetový deň susedov, preto skúste aspoň trošičku rozohriať ľadovec medzi vami!
Čo vieme o spánku? Čo to vlastne je? Koľko má spánok štádií a aké fázy spánku poznáme? Čo všetko naň vplýva a ako sa vyhnúť problému menom nespavosť?
Nie všetci moslimovia sú teroristi. Veľa moslimov je slušných, milých a dobrosrdečných. Nenechajte sa pomýliť hoaxami a paranojou.
Prvý prípad koronavírusu na Slovensku bol potvrdený 6. marca 2020. Prešiel rok a žiaci sú väčšinu času na dištančnom vzdelávaní. Ako žiakov ovplyvnila pandé?
Počas dištančného vzdelávania prišli o podstatnú časť štúdia najmä odborné školy. Prišli o mnohé odborné predmety a prax. Ako to vyzerá s praktickou výučbou?
Na 29. apríla už jedenásty rok pripadá Európsky deň solidarity a spolupráce medzi generáciami. Jeho cieľom je rozvíjať porozumenie medzi staršími a mladšími.
Ako na online výučbu efektívnejšie? To je otázka, ktorú si v tejto dobe kladú učitelia, ale aj žiaci. Odpoveď nájdeš v našom novom článku.
Majú myšlienkami väčšiny a odvahu, ktorá väčšine chýba. Na Instagrame ich nájdete ako (ne)vyjadrujeme sa a na ulici s prelepenými ústami.
Xenofóbiu má veľa ľudí v krvi, viacerí ju prejavujú aj verejne. Je ale naozaj správne správať sa k ľuďom inak kvôli inej farbe pleti?
Someone would say do not visit Slovakia during Easter. Women are whipped and splashed with water by men. It sounds crazy, but let me explain.
Chlad, hlad a odsúdenie. To sú veci, ktoré pociťujú bezdomovci nielen v našom okolí, ale v každom kúte našej planéty.
Vieš, čo je expertné dobrovoľníctvo? Zrejme ho poznáš a ani si to neuvedomuješ!
Byť dobrovoľníkom dnes už nie je žiadna veda. Začiatok však môže byť náročný, preto ti ponúkame malý ťahák na to, ako začať.
Každý sa z času na čas stávame obeťou zeleného marketingu a v horšom prípade aj takzvaného greenwashingu. Ako sa mu ale vyhnúť?
Fabrika umenia usporadúva rôzne kultúrne podujatia, ktoré sa u Partizánčanov tešia veľkej obľube.
Predstav si, že každý deň dostaneš 1440 € a tvojou úlohou je ich minúť. Žiadne šetrenie ani odkladanie. Jednoduché, nie?
Väčšina z nás oslavuje Nový rok sledovaním ohňostrojov. Zamysleli ste sa niekedy, aký dopad majú na životné prostredie?
KInIT - Kempelenov inštitút inteligentných technológií je na Slovensku prvý svojho druhu. Prečítaj si rozhovor s Máriou Bielikovou.
Nezisková organizácia Depaul Slovensko pomáha ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi a kvôli svojim problémom skončili na ulici.
Vianoce sa stávajú čoraz viac komerčným sviatkom. Ľudia častokrát kupujú darčeky všetkým naokolo len zo slušnosti a bez hlbšieho zamyslenia.
„Ľuďom z ulice by som chcel namiesto peňazí dávať prácu,” hovorí Lukáš Priškin.
Keď som bol na strednej škole, nezaujímal som sa, čo so mnou bude v budúcnosti. Našťastie sa dnes stredoškoláci nemusia báť, aj vďaka SAIDE.
„Pointou TEDxu nie je mať čo najznámejších rečníkov, ale ľudí, ktorí majú čo povedať“ skonštatovala Emma, projektová manažérka TEDxYouth.
„Rozhodli sme sa ukázať ľuďom, že žiť udržateľnejšie zvládne naozaj každý," vraví mladá aktivistka Simona Hlaváčová.
Štrajky za budúcnosť klímy sa organizujú aj na Slovensku. Sú súčasťou celosvetového hnutia #Fridaysforfuture (Piatky za budúcnosť).
Devätnásťročný Jakub je predsedom mestského mládežníckeho parlamentu Mladý Bardejov, kde sa snaží zlepšovať svoje okolie a posúvať ho vpred.
Niekedy sa stáva, že prežívame smútok, úzkosť či strach. Tieto pocity sú bežná súčasť života. Niekedy sa nimi ale nedokážeme vyrovnať sami.
Michaela a Adriána ako 16 ročné vytvorili projekt Create & Control, ktorého cieľom je vzdelávať stredoškolákov o funkciách štátu a politike.
EduEra bola založená 28. apríla 2017. Za tri roky vytvorila niekoľko skvelých projektov, spojila desiatky ľudí a odovzdala mnoho informácií.
V súčasnosti EduEru tvorí 14 ľudí. Pri príležitosti tretích narodenín sme si pripravili rozhovor s jej zakladateľmi Petrou a Tiborom.
Júlia Sirotiaková sa rozhodla, že Hrachovo - obec v strede Slovenska - vymení za svetovú metropolu Ósaka v Japonsku.
Posledné roky sa téma mentálneho zdravia často skloňuje, no pojmy ako mentálna porucha či duševná choroba v nás stále vzbudzujú strach.
Spájať majoritu s minoritou je ušľachtilé. Podobnú činnosť robí aj muzikantka Júlia Kozáková. O čom bol jej projekt Dramatický medzipriestor?
Majda Kočičí celý život pomáha ľuďom. Začala pri skautoch, neskôr sa venovala deťom zo znevýhodneného prostredia, až sa dostala do Ugandy.
Danka participated in the Erasmus+ training course Markers in Estonia, focusing on graphic facilitation. You can find out what this project gave her in the article.
Tomáš Masaryk je dôkazom toho, že keď sa chce, tak sa dá. Aj napriek ťažkému osudu sa dokázal pozbierať a je z neho úspešný športovec.
Prinášame Vám ďalší inšpiratívny príbeh, ktorého hrdinkou je mladá Valentína Sedileková. Vydala 4 knihy, pomáha ľuďom trpiacim anorexiou.
EduEra sa stala súčasťou siete Eurodesk. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o vzdelávacích mobilitách a povzbudiť mladých k aktívnemu občianstvu.
Štefánia sa zúčastnila projektu Youth work with a Difference na Malte a už sa nebojí rozprávať pred celým publikom ľudí. Ako to, vám povie v novom blogu.
Ako spraviť vzdelávanie zaujímavejším? Čo sa môžeme naučiť z počítačových hier? Ako využívať rôzne druhy hier pre rozvíjanie kritického myslenia, spolupráce a
Dart'Art. To bol názov projektu, ktorý som spolu s ďalšími piatimi Slovákmi absolvovala v Belgicku. Okrem nás tam boli mladí z ďalších 5 krajín Európy.