Ako bolo na projekte Game Exchange v Estónsku

Začiatkom júna som sa zúčastnil projektu Game Exchange v Estónsku. Téma tohto projektu bola používanie hier ako pomôcok pri vzdelávaní, alebo takzvaná škola hrou!

Projektu takého typu, ako bol tento, som sa zúčastnil po prvýkrát. Nebola to totiž mládežnícka výmena ani tréningový kurz, ale International Contact Making Event. To v praxi znamená, že hlavným cieľom stretnutia je networking, teda nadviazanie kontaktov a vzťahov medzi jednotlivými organizáciami. Preto boli medzi účastníkmi často priamo prezidenti rôznych organizácií, a tak som sa mohol naučiť, ako to funguje z pohľadu vedúceho NGO. Ďalším cieľom projektu bolo vymeniť si skúsenosti v oblasti hier aj zdieľať si medzi sebou tipy na samotné hry, ktoré môžeme používať ako vzdelávaciu pomôcku na iných projektoch. 

Celý týždeň sme strávili v rezorte uprostred estónskej prírody, približne 30 minút od mesta Tallinn. Boli sme teda obklopený lesom a vo voľnom čase sme mohli využívať bazén, rieku, aj saunu, keďže saunovanie sa je v Estónsku veľmi populárna aktivita! Posledný deň sme sa presunuli do hlavného mesta a navštívili sídlo našej hosťujúcej organizácie Shokkin. Poobede sme už mali voľný čas na prehliadku krásneho historického centra.

Tento projekt bol pre mňa jeden z najlepších, ktorých som sa zúčastnil. Dokonca sme spolu s ďalšími účastníkmi vytvorili nápad na projekt, ktorý máme v pláne s pomocou EduEry napísať a zrealizovať! Témou tohto projektu bude mentálne zdravie mladých ľudí, hlavne v období Covidu-19, ktoré sa výrazne zhoršilo. Chceme na túto tému zrealizovať dve mládežnícke výmeny v Grécku a v Poľsku a pomôcť tak mladým aj vďaka využívaniu hier.

Ak ťa zaujíma čokoľvek ďalšie, môžeš ma pokojne kontaktovať cez Instagram @tomas.michalcin alebo mailom na tomas.michalcin@gmail.com

Ak chceš aj ty zažiť svoju Erasmus+ projekt, sleduj aktuálne ponuky na našom webe.

Projekt bol realizovaný vďaka podpore Európskej únie a programu Erasmus+.

Autor: Tomáš Michalčin

Najnovšie články

EN