Obavy a váhavosť zahoď do koša! Move On

Hovorí sa, že je lepšie nemať očakávania, aby sme predišli sklamaniu. Ísť niekam bez očakávaní však pre mňa nie je ľahké, zvlášť pri veciach, na ktorých mi záleží. Ešte menej obvyklé je, že sú moje očakávanie prekonané. No presne toto sa stalo na tréningu Move on v Španielsku.

Téma pohybu, divadla, tanca je mi veľmi blízka, nakoľko umenie tvorilo dlhé roky dôležitú časť môjho života. Veľmi si vážim, že som vďaka tréningu mala príležitosť opäť na chvíľu nazrieť do tohto sveta. Workshopy pod vedením talianskeho divadelníka Emanuela sa len ťažko dajú opísať slovami… Bola to zábava, učenia sa nových vecí, sebapoznávanie, silné emócie, synchronizácia s ostatnými, výstup z komfortnej zóny aj prekonávanie vlastných hraníc. 

Magickú atmosféru všetkému dodávalo určite aj prostredie. Vypiť si rannú kávu na terase s výhľadom na more, cez obednú prestávku si zaplávať a po večeroch sedieť na pláži s gitarou… čo viac sme si mohli priať? Vďaka príjemnému balansu medzi workshopmi a voľným časom sme mali čas sa navzájom lepšie spoznať. Na projekte sa vždy stretne zmes zaujímavých ľudí z rôznych prostredí a rôznym zameraním, a od každého sa máš veľa čo naučiť.

V rámci jednej z posledných aktivít sme mali zreflektovať náš týždeň a popremýšľať, čo chceme pred cestou domov zahodiť do koša, čo si chceme naopak zobrať so sebou, a čo chceme odložiť na nočný stolík a popremýšľať nad tým neskôr. Do koša som zahodila momenty, kedy som váhala, či sa projektu zúčastniť. Môžem si dovoliť vymeškať týždeň zo školy? Mám odvahu stráviť týždeň s ľuďmi, ktorých som nikdy nevidela? Dokážem vyjsť zo svojej komfortnej zóny? 

Ak ti môžem dať jednu radu, zahoď tieto obavy a váhavosť do koša aj ty. Začni v živote hovoriť viac „áno“ a menej „nie“ a využívaj príležitosti, ktoré ti ležia pod nosom. Choď, objavuj, spoznávaj! 

Projekt Move on nebol len o týždni strávenom v Španielsku. Bol to týždeň, nad ktorým budem ešte dlho premýšľať. Týždeň, ktorý mi priniesol veľa inšpirácie a motivácie do budúcnosti. 

Ak chceš aj ty zažiť svoju Erasmus+ výmenu či tréning, sleduj aktuálne ponuky na našom webe.

Projekt bol realizovaný vďaka podpore Európskej únie a programu Erasmus+.

Autorka: Kristína Klačanská

Najnovšie články

EN