Občianske združenie EduEra bolo založené 28. apríla 2017. Za tri roky vytvorilo niekoľko skvelých a neopakovateľných projektov, spojilo desiatky ľudí a odovzdávalo informácie aj skúsenosti. Ako sa menia členovia, mení sa aj tvár organizácie.

EduEra bola založená 28. apríla 2017. Za tri roky vytvorila niekoľko skvelých projektov, spojila desiatky ľudí a odovzdala mnoho informácií.

Nová tvár

Všetko sa postupom času mení a meníme sa aj my. EduEra bola založená ako platforma pre mladých ľudí, ktorí chcú pretaviť svoje nápady do reality. „EduEra je pre mňa možnosť ako pomôcť mladým ľuďom nájsť svoj potenciál, svoj hlas a ako podporovať ich plány,” hovorí prezidentka Petra Papierníková.

Po troch úspešných rokoch prichádzame s redizajnom našej vizuálnej identity, ktorou chceme osláviť to, čo robíme a čo sme dokázali.

To, ako bude EduEra meniť tvár nám povedal Tibor Lachkovič, spoluzakladateľ a nový viceprezident pre marketing.

Tibor Lachkovič, viceprezident pre marketing
zdroj: kampus.nadvorie.com | Nora a Jakub

Točíme sa v kruhoch a kružniciach

Už dlhšiu dobu sme v našej vizuálnej identite pracovali s kruhom. Teraz budeme tento prvok využívať ešte viac – myslíme si, že nás úplne vystihuje.Sme kamaráti, ktorí chcú robiť niečo dlhodobé a pomáhať, držíme spolu. Zároveň sa snažíme spájať ľudí z celého sveta a ich príbehy. Tieto tvary pôsobia mlado a neformálne, presne takí sme.

Nový make-up

K našej typickej fialovej a oranžovej farbe prinášame tri nové, ktoré budú o nás a našich projektoch. Sú atypické. Na prvý pohľad sa k sebe nehodia, no keď ich dáte dokopy, všetko do seba zapadne. Rovnako to vidím aj s našimi aktivitami. Každý člen prináša do organizácie niečo nové a unikátne.

Originálny web

Vždy aktuálny a originálny. Už dlhší čas sa snažíme prinášať svoj vlastný obsah a ponúkať projekty, ktoré iní nerobia. Presne o tom bude náš nový web, ktorý dostane aj novú vizáž. Prichádzame s vlastnými článkami, ktoré píšu naše dobrovoľníčky, s novými projektmi, ktoré budú medzinárodné, ale zameriame sa aj na lokálne aktivity.

Dobrovoľník s nápadom

Už od nášho vzniku sme ponúkali možnosť podpory dobrovoľníkov. Po celý rok budeme mať otvorený nábor pre dobrovoľníkov, ktorí chcú pracovať na vlastnom projekte a prídu s nápadom. Budeme sa ho snažiť podporiť naplno. Tento koncept sme vytvorili pre tých, ktorí hľadajú útočisko a pomocnú ruku. Dosť bolo umelo vytvorených pracovných rolí, prichádzame s podporou tých, ktorí majú nápady a chuť pomáhať.

Hodnoty

„Hodnoty sú niečím, čo nás charakterizuje. Snažíme sa ich vyzdvihovať a je dôležité, aby sme o nich hovorili,” doplnil Tibor, „pokúsili sme sa vložiť do novej vizuálnej identity všetko, čo EduEra znamená.” Chceme sa zamerať najmä na spoluprácu, edukáciu a rovnováhu, tieto hodnoty sme presadzovali aj doteraz.

Pomáhame budovať príbehy

Za tri roky nášho fungovania sme sa stretli so stovkami ľudí. Od dobrovoľníkov, cez účastníkov, lektorov, zástupcov iných organizácií až k učiteľom a manažérom. Všetci títo ľudia pomohli tvoriť EduEru. Sú pre nás silnými piliermi, ktoré budujú náš príbeh. Práve preto poskytujeme pomoc tým, ktorí chcú svoje budovať príbehy s nami.

Chceme ísť ďalej

Každým rokom sa zväčšujeme a zlepšujeme, učíme sa. Máme veľa plánov, ale zároveň poskytujeme priestor aj tým, ktorí svoje nápady nemajú kde realizovať. Na tento rok máme mnoho plánov, ktoré sa nám podarilo prispôsobiť aktuálnej situácii – o všetkom budeme včas informovať. My v tíme sa už veľmi tešíme!

Najnovšie články

EN