Tieto Vianoce môžeš byť aj ty hrdinom ako z rozprávky!

Aj ty môžeš byť hrdinom ako bol Mrázik pre Nastenku, keď ju našiel samú v zime a v lese. Pridaj ruku k dielu pri našej vianočnej kampani a pomáhaj tam, kde je tvoja pomoc naozaj potrebná. Pripravili sme si pre teba zoznam niekoľkých organizácií. Vďaka tvojej podpore vedia pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. 

Vianočný zázrak 

Projekt Vianočný zázrak pomáha vrátiť do života osamelých seniorov v domove dôchodcov kúsok Vianoc plnením ich vianočných prianí. Vyberieš si darček, ktorý by si chcel darovať. Potom vyplníš formulár na základe ktorého ti príde e-mail s informáciami, komu a kam darček poslať. 

Pes v núdzi 

Organizácia Pes v núdzi zabezpečuje starostlivosť a útočisko pre psíkov po dobu kým opäť nenájdu svoj nový domov a milujúcich pánov. Tento projekt môžeš podporiť online adopciou psíka, zakúpením produktov z benefičnej burzy alebo darovaním 2%. 

Vodiaci pes

Občianske združenie Vodiaci pes pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím stať sa samostatnejšími vďaka pomoci psov so špeciálnym výcvikom. Organizáciu môžeš podporiť virtuálnou adopciou psíka, a to jednorázovým darom vo výške 35 € alebo formou pravidelného mesačného darcovstva vo výške 5 €. 

Humenské labky

Občianske združenie Pomáhaj a chráň sa venuje záchrane a starostlivosti o opustené psíky a mačičky v okolí Humenného. Podporiť ich môžeš darovaním 2% z daní alebo materiálnym a finančným darom. 

Návrat 

Nezisková organizácia Návrat podporuje a pomáha opusteným deťom z detských domovov s návratom do rodín. Túto myšlienku môžeš podporiť finančným darom alebo darovaním 2% z daní. 

Pomoc obetiam násilia

Občianske združenie poskytuje služby právnikov, psychológov a sociálnych poradcov obetiam násilia. Podporiť ich môžeš darovaním 2% z daní. 

Brána do života 

Brána do života je občianske združenie, ktoré sa venuje pomoci obetiam domáceho násilia. Taktiež ich môžeš podporiť 2% z daní. 

Klub Machovisko 

Klub Machovisko je občianske združenie. Vzniklo s cieľom vytvoriť priestor pre ľudí, ktorým je ťažko. Miesto, kde môžu dostať anonymnú odbornú psychologickú pomoc a zažiť záujem, zábavu, ale aj nový štart. Tento projekt môžeš podporiť jednorazovým alebo mesačným finančným darom. 

Chuť žiť

Združenie Chuť žiť poskytuje prevenciu, vzdelávanie a podporné programy liečby pre ľudí s poruchami príjmu potravy a ich blízkych. Tento projekt je taktiež možné podporiť finančným darom na jednorazovej alebo pravidelnej báze. 

Zachráňme životy 

Projekt Zachráňme životy pomáha tehotným ženám, ktoré sa ocitli v krajnej životnej situácii a sú zaskočené neplánovaným a nechceným tehotenstvom. Ich cieľom je zachrániť nenarodené dieťa a pomôcť matke nepodstúpiť umelý potrat. Darcovský systém funguje na spôsobe adopcie tehotnej ženy a jej počatého dieťaťa. 

OZ Tanana 

Tanana je občianske združenie zamerané na podporu pre rodiny, ktoré si prešli stratou dieťaťa počas tehotenstva, v priebehu pôrodu či krátko po ňom. Projekt je možné podporiť peňažným darom alebo 2% z daní na ich stránke.

Drahuškovo

Drahuškovo je špecializované zariadenie, ktoré sa venuje sociálnej starostlivosti pre dospelých ľudí s autizmom. Podporiť ich môžeš zakúpením kupónu vďaky, darcovskou sms alebo 2% z daní. 

Cesta von 

Združenie Cesta von prostredníctvom programu Omama pomáha rodičom a deťom z rómskych komunít rozvinúť potenciál ich detí. Cez hry a aktivity rozvíjajú ich mozog a schopnosti od raného veku. Podporiť ich môžeš darovaním hračiek, knižiek alebo finančným darom. 

Charta diverzity 

Charta diverzity je dobrovoľná iniciatíva firiem a organizácií na podporu inklúzie a diverzity na pracoviskách. 

Mary’s meal 

Medzinárodné charitatívne hnutie Mary’s Meals bojuje proti hladu vo svete poskytnutím jedného jedla denne v mieste vzdelávania. Zabezpeč deťom jedlo v škole počas celého školského roka a symbolicky sa posaď k spoločnému stolu. 

Vagus 

Občianske združenie Vagus pomáha ľuďom na ulici s chudobou a hladom. Prispieť na potraviny pre ľudí bez domova môžeš na ich stránke..

Baterkáreň 

Baterkáreň je sociálny podnik skrývajúci v sebe obchodík a charitatívne reuse centrum. Pomôž reuse centru baterkaren.sk ďalej inšpirovať a motivovať ľudí k udržateľnejšiemu životu. Podporiť ich môžeš finančným darom cez ich stránku.

Najnovšie články

SK